Czas do szkoły – jakie buty?

Początek szkoły to czas przygotowywania wyprawki. Poza książkami, zeszytami, długopisami i całą masą innych gadżetów potrzebne są także ubrania i dodatki w tym buty.

Niestety nie da się kupić jednej pary butów, które będą na tyle uniwersalne, że spełnią wszystkie wymagania. Konieczne jest zorganizowanie butów, które będą dobre na każdą sytuację.

Sportowe buty dziecięce

Jedną z par butów, które na pewno przydadzą się dziecku w szkole, są sportowe buty dziecięce. Ich głównym przeznaczeniem jest wykorzystanie do uprawiania sportu. Są lekkie, wygodne i dbają o prawidłowe ułożenie stopy podczas wysiłku. Dzięki nim dziecko nie nadwyręża za bardzo kolan i stawów, co jest szczególnie ważne podczas biegania, czy grania w piłkę nożną. Buty sportowe powinny być dobierane do wagi dziecka, sportu, który uprawia i do wieku. Mają przede wszystkim zapewniać idealny komfort i dbać o to, by dziecko rozwijało się prawidłowo.

Trampki jako kapcie szkolne

Każda ze szkół ma własne zasady dotyczące butów na zmianę, jednak w większości akceptowalne będą trampki. To lekkie i cienkie obuwie, w którym stopa dziecka oddycha, i które sprawia, że dziecko nie wraca z przepoconą stopą. Trampki są także wygodne w noszeniu i praniu. Wystarczy je wrzucić do pralki i w ciągu kilku chwil są czyste. Schną także bardzo szybko.

Ponadto należy pamiętać o butach, w których dziecko będzie chodziło do szkoły. Muszą być one przede wszystkim ciepłe i także wygodne, a do tego dobrej jakości, dzięki czemu spokojnie przetrwają cały rok, a nawet kolejny sezon.