Dlaczego nasze dziecko powinno mieć w szafie sneakersy?

Sneakersy to buty, które rozkochały w sobie pół świata. Nosi je prawie każdy, niektórzy mają w swojej szafie nawet po kilka par. Pasują i noszone są do wszystkiego, do jeansów, do eleganckich spodni, do garnitury, do shortów do sukienek.

Nie ma się co dziwić, że sneakersy pojawiają się także w kolekcji butów dla dzieci. Sneakersy dziecięce to nowy trend, którego nie da się już zatrzymać.

Dlaczego sneakersy dziecięce są tak popularne?

Popularność tych butów trzeba przypisać ich uniwersalności. Są to buty, które pasują do wszystkiego i które można nosić tak naprawdę przez cały rok. Wiosną do jeansów, latem do sukenki i jesienią do płaszcza. Dzieci lubią te buty bo są wygodne, można w nich biegać, jeździć na rowerze, skakać, są lekkie i miękkie. Rodzice je uwielbiają, bo łatwo się je czyści, można je prać w pralce, a kupno droższej pary butów gwarantuje możliwość użytkowania przez kilka sezonów, póki dziecko z nich nie wyrośnie.

Jakie wybrać?

Wybór snekersów jest bardzo duży, ponieważ to jedne z najczęściej kupowanych ostatnimi laty butów. Znaleźć można modele białe, kolorowe, materiałowe, ze skóry i z zamszu. Bardzo wiele odcieni, modeli, wiązanych na sznurówki i zapinanych na rzepy. Te zapinane są wygodniejsze do wkładania i zdejmowania i dzięki nim dzieci same mogą je sobie zakładać i zdejmować. Wszystkie buty z kolei charakteryzują się grubszą podeszwą, dzięki czemu dzieciom wygodnie się chodzi po każdej powierzchni, nawet po nierównościach i kamieniach.