Dziecięce kalosze do zadań specjalnych

Każde dziecko lubi zabawy na świeżym powietrzu i nie ma znaczenia, czy to lato, jesień, czy zima. Każda pora roku rządzi się swoimi prawami i o ile latem spokojnie można biegać w trampkach, o tyle jesienna plucha sprawia, że kalosze stają się absolutnie obowiązkowym elementem każdego spaceru.

Jesień w kaloszach

Kałuże to jedno z tych zjawisk, które absolutnie nie są obojętne naszym dzieciom. Nie da się obok nich przejść tak, aby nie spróbować, chociaż w nie wdepnąć. Ze znanych jedynie sobie przyczyn dzieci uwielbiają biegać, taplać się i skakać po kałużach, a jako rodzice powinniśmy im to uniemożliwić tak, aby spowodowało to jak najmniej szkód w ubraniach i zdrowiu. Dlatego absolutnie nie da obejść się bez kaloszy. Zwłaszcza jesienią, kiedy kałuże są praktycznie codziennie, a deszcz pada bez przerwy.

Jakie kalosze dziecięce będą najlepsze?

Zdecydowanie najlepsze kalosze to takie, które są od środka ocieplane, czyli mają choć trochę materiałowej wyściółki. W nich dziecku nie będzie marzła stopa, a chłód z zimnej wody z kałuży nie będzie doskwierał. Bardzo ważne jest to, aby kalosze były jak najwyższe, czyli sięgały okolicy kolan. Krótkie buty w tym przypadku zupełnie nie będą zdawały egzaminu, ponieważ w czasie zabawy, zwłaszcza bardzo intensywnej i szybkiej do butów może nalać się woda. W chłodne dni przemoczona stopa może być początkiem przeziębienia. Kalosze dziecięce powinny być także ładne i kolorowe. Jesień sama w sobie z reguły jest szara i nieciekawa, dlatego kolorowe buty będą elementem rozweselającym.

Materiał i rozmiar

Nie bez znaczenia jest materiał, z których wykonane są kalosze. Znaleźć można kalosze z kauczuki i pianki. Te z kauczuku są znacznie droższe jednak dużo pewniejsze, lepiej izolują przed wodą i są cieplejsze, są jednak także cięższe, dlatego raczej polecane są dla starszych dzieci. Z kolei te z pianki mogą nie dawać rady przy bardzo intensywnym użytkowaniu, są jednak tańsze i bardzo lekkie, dzięki czemu mogą je spokojnie nosić bardzo małe dzieciaczki. Wybór powinien być podyktowany tym, czy kalosze dzecięce będą użytkowana ciągle i przez kogo.