Jak zachęcić dziecko do sportu?

Małe dzieci nie potrafią usiedzieć na miejscu. Roznosi je energia, są skłonne cały dzień chodzić z miejsca w miejsce i najlepiej czują się w ruchu.

Niestety im starsze dziecko, tym więcej czasu spędza przed komputerem, często trudno namówić je do tego, by wyszło na dwór, czy zajęło się czymś innym. Dlatego warto zachęcać dzieci do uprawiania jakiegoś sportu, dzięki czemu będą chciały bardziej ochoczo wychodzić z domu. Jak to zrobić?

Pozwól dziecku odkryć co go interesuje

Często zakładamy z góry, że wiemy, co dla naszego dziecka będzie najlepsze. Chcemy, aby grał w piłkę nożną, albo żeby grał w siatkówkę, lub też uważamy, że najlepiej sprawdzi się w pływaniu. Często nie wiemy, co tak naprawdę interesuje nasze dziecko, bo nigdy go o to nie pytamy. Dlatego bardzo istotne jest to, żeby dowiedzieć się co i jak sprawi, że nasze dziecko będzie nie tylko szczęśliwe, ale z ochotą będzie chodziło na kolejne treningi i odkrywało radość z robienia czegoś nowego.

Dobre wyposażenie i sportowe buty dziecięce

Jeśli uda się nam wspólnie ustalić, co jest dla naszego dziecka najważniejsze, konieczne jest to, żeby wyposażyć go w dobre sprzęty. Przede wszystkim musimy zadbać o jego zdrowie i ochronę. Podstawą będą dobre sportowe buty dziecięce. Trzeba je dobrać do uprawianego sportu i sprawić, by były także dopasowane do stopy dziecka. Ważny jest nie tylko rozmiar, ale też kształt stopy i to, czy jest ona szczupła, czy raczej trochę szersza. Poza butami ważny jet strój. Wygodny i niekrępujący ruchów, a także taki, który pozwoli na swobodne poruszanie się i ćwiczenia.

Znajdź sport, który będziecie mogli uprawiać razem

Nic tak nie cieszy dziecka, jak możliwość uprawiania sportu razem z rodzicami i nic go tak nie motywuje. Jeśli razem możemy chodzić na basen lub razem jeździć na rowerze to nie tylko dużo bardziej motywuje dziecko do pracy, ale także sprawia, że jest ono zdecydowanie bardziej chętne i traktuje to jako zabawę i czas spędzony z rodziną. Sportowe buty dziecięce, wygodne ubranie, rodzice przy boku i można spędzać czas poza domem.