Jesienno-zimowa wyprawka dla dziecka

Jesień i zima to czas, w którym coraz mniej czasu spędzamy na dworze, coraz rzadziej wychodzimy na długie spacery i najchętniej zagrzebali byśmy się pod kocem z książką.

Na szczęście obecność dzieci sprawia, że choćbyśmy bardzo nie chcieli, musimy wychodzić i hartować nie tylko dziecko, ale także siebie. Spacerowanie, nawet w deszczu, zimne i mrozie jest bardzo dobrym sposobem na utrzymanie zdrowia. Jednak musimy nasze dziecko dobrze do tego przygotować.

Ciepła kurtka, szalik, czapka i rękawiczki

Dziecko powinno być ubierane odpowiednio do pogody. Zarówno zbyt cienkie, jak i zbyt grube ubranie jest szkodliwe. Najlepiej dopasować ubranie do rodzaju wyjścia. Jeśli idziemy tylko na spacer, to załóżmy dziecku grubą kurtkę, grubą czapkę, szalik i rękawiczki. Jeśli idziemy na plac zabaw i wiemy, że dziecko będzie po nim biegać, skakać i się bawić, to warto postawić na lżejszą kurtkę i wziąć czapkę na zmianę, gdyby okazało się, że podczas zabawy jedna została spocona. Szalik z kolei warto zamienić na komin, który dużo lepiej i pewniej przylega do szyi, przez co nie przesunie się i nie odsłoni szyi podczas zabawy. Rękawiczki z kolei chronią dłonie przed wychłodzeniem.

Kalosze dziecięce

Jesienią kalosze dziecięce to jeden z lepszych wyborów. Dzieci uwielbiają bawić się w kałużach i świetnie sprawdzają się do tego kalosze, które nie pozwalają stopom się zamoczyć i doskonale chronią przed chłodem. Warto postwić na takie, które będą dodatkowo posiadać wewnątrz ocieplającą wyściółkę.