Najważniejsze cechy zimowych butów dziecięcych

Zima w Polsce w ciągu ostatnich lat to bardziej jesień z małą ilością śniegu, mokra, mroźna i bardzo wietrzna. Śnieg nie jest czymś, za czym większość z nas tęskni, jednak dzieci uwielbiają zabawy w białym puchu.

Tak czy inaczej, absolutnie konieczny jest zakup dobrych butów zimowych, w których dziecko będzie mogło swobodnie spędzać czas na dworze bez obaw o odmrożenia i nieznośny chłód. Jakie cechy powinny posiadać zimowe buty dziecięce?

Ocieplenie 

Dzieci wychodząc na dwór zimą, chcą przede wszystkim dobrze się bawić, nie przejmować się chłodem i czuć się komfortowo. Przemoczone buty i przemarznięte stopy to najgorsze co możemy zafundować swojej pociesze. Jest to pierwszy stopień do przeziębienia i grypy. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby but był porządnie ocieplany. Jest to jednak dość zdradliwe. Często w butach zimowych znajduje się ocieplenie wykonane z materiału zupełnie nie oddychającego, przez co stopa jest dobrze izolowana w dużym chłodzie, jednak równie szybko się poci, co ostatecznie skutkuje tym, że materiał ten traci swą puszystość i swojej walory. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, aby ten ocieplający materiał był też oddychający.

Wodoodporność

Zarówno śnieg, jak i błoto pośniegowe, czy też sam deszcz mogą spowodować, że buty o słabszej konstrukcji zaczną przemakać. Przemoczone buty to bardzo często początek choroby. Zwłaszcza zimą. Ponadto takie buty bardzo długo schną i często po powrocie z wieczornego spaceru dziecko nie będzie miało co założyć rankiem do przedszkola. Na dodatek przemoczone zimowe buty dziecięce mogą zacząć się rozklejać. Dlatego niezwykle istotne jest to, żeby szukać butów o dobrej konstrukcji i takich, które nie będą przemakały. Najlepiej, aby były szyte, nieklejone i zabezpieczone przed przemakaniem. Dzięki temu dziecko będzie miało suchą i ciepłą stopę.

Istotną cechą będzie także wyższa cholewka, dzięki czemu podczas zabawy w śniegu nie będzie się on wsypywał do butów. Dziecko będzie mogło swobodnie bawić się nawet w wyższych zaspach pod warunkiem, że dodatkowo cholewka ta będzie dobrze przylegać do łydki dziecka.