Obowiązkowy zestaw butów dla dwulatka

Dwulatek to dziecko pełne życia, energii i chęci do zabawy. Dziecko w tym wieku samo już chodzi, zaczyna być coraz bardziej odważne, wszędzie chce dojść, wszystko zobaczyć i koniecznie wszystkiego dotknąć.

Zadaniem rodziców jest mu na to pozwolić i w tym pomóc. Dlatego konieczny jest dobór odpowiedniego zestawu butów.

Trampki dziecięce

Podstawa każdej szafy dwulatka to trampki. Lekkie, zapinane na rzep buty, które są wygodne i łatwe w praniu. Podczas spaceru dziecko może wejść w kałuże, w błoto, z wysoką, mokra trawę, w piasek, czy kurz a po powrocie do domu buty wystarczy wrzucić do pralki i w kilkadziesiąt minut są czyste. Do tego także szybko schną. Trampki dziecięce to jeden z ulubionych butów. Poza wygodą i lekkością są to także buty w bardzo kolorowych barwach, które powodują radość na twarzach.

Kalosze

Buty absolutnie obowiązkowe, zwłaszcza jeśli mieszka się na wsi, na osiedlu domków, czy poza centrum. Dzieci uwielbiają kałuże, a dwulatek, który zaczyna poznawać świat potrzebuje tych butów, do tego, aby móc eksplorować wszystko bez obaw o to, że przemoczy buty i się przeziębi.

Buty zimowe

Zima dla dwulatka to kolejna zupełnie nowa rzecz. Śnieg, szczypiący w nos mróz, wiatr. Zima jest bardo fajna pod warunkiem, że dziecko nie marznie. A nie ma nic gorszego niż przemarznięte stopy. Dlatego buty na zimę, dobrze ocieplone, dobrze uszyte i mocne to podstawa grudniowego spaceru. Powinny to być także buty sięgające powyżej kostki tak by nie dostawał się do nich śnieg i nie wpadał do środka.