Pierwsze kroki w szkole baletowej

Wiele dziewczynek marzy o tym, by uczyć się w szkole baletowej. Jest to świetna zabawa połączona z nauką i ciężką pracą, jednak dla prawdziwie zdeterminowanych uczennic to nic takiego.

Szkoła baletowa to przede wszystkim długie godziny tańczenia, ale także lekcje współpracy i koordynacji. Jak wyglądają pierwsze kroki w szkole baletowej?

Strój i dobre nastawienie

Przede wszystkim, aby zacząć uczyć się w szkole baletowej konieczne jest kupno stroju baletowego. Potrzebne są baletki dziecięce, które są absolutną podstawą, a także wygodne leginsy. Niektóre szkoły dają stroje baletowe, niektóre nastawione są na mniej profesjonalne podejście i dziewczynki mogą ćwiczyć w leginsach. Buty jednak każda z dziewczynek powinna mieć swoje, ponieważ muszą one być dobrze dopasowane, muszą idealnie leżeć i co najważniejsze, buty te są mocno eksploatowane, więc nie ma opcji, że będą dzielone przez dwie lub więcej osób.

Baletki dziecięce i co dalej

Baletki dziecięce to dopiero początek. W szkole baletowej najpierw dzieci uczą się podstawowych kroków, tego, jak się poruszać, jak stać, jaką przyjmować postawę. Prostuje się plecy, uczy koordynacji, tego, aby ciało było wyprostowane, pełne gracji. Jest to bardzo ważne, ponieważ balet na tym właśnie się głównie opiera, na koordynacji i całkowitym panowaniu nad ciałem. Z czasem małe baletnice uczą się układów, pierwszych sekwencji, bardziej skomplikowanych działań. Nauka z reguły dzielona jest na semestry, które kończą się wspólnymi występami.